fbpx

תערוכות בתחנה


תהלים על הקיר' – מדרשי גרפיטי לספר תהלים

תערוכה בתחנה הראשונה מאת ג'ודי טל קופלמן.

תהלים הוא הספר המוכר והאהוב ביותר בתנ"ך. קוראים ושרים אותו בכל השפות ברחבי העולם, דתיים וחילונים כאחד .
סדרה זו של יצירות גרפיטי מחייה מחדש את המזמורים היפים והנודעים ביותר של תהלים,
בשפה עכשווית וברורה, המדברת אל כל אדם בכל גיל.

תהלים על הקיר מיסודו של מיזם 929 תנך ביחד הושק ב .2017 – 60 ציורי קיר צוירו ברחבי ישראל במרחב הציבורי, בסדרת מדרשי תמונה צבעוניים, מרהיבים ולעתים פרובוקטיביים. הציורים נתקבלו בחם רב בציבור הישראלי, כמו גם על ידי תיירים וצליינים ברחבי העולם.

תערוכת 'תהלים על הקיר' מוצגת במתחם התחנה הראשונה בירושלים – ועכשיו בטיילת המסילה.
המזמורים העתיקים ששורר דוד המלך מקבלים עתה פרשנות עכשווית – בשפת הגרפיטי; בעברית, אנגלית וערבית. זוהי אמנות רחוב במיטבה – תענוג לעיניים, חומר למחשבה, ליטוף ללב ולנשמה. תהלים על הקיר מקשטת את המרחב הציבורי של ירושלים – היכן שנכתבו המזמורים האלמותיים האלה לפני אלפי שנים, וכוחם כאז גם היום.

התערוכה זמינה לצפייה 24/7 ללא עלות!

מידע נוסף באתר של ג'ודי – לחצו כאן.

"בריחה אל המציאות"

תערוכה מאת ריק בלומסק – צלם אומנותי.

לצד צילום מסחרי ,ישנה נישה של צילום אחר, מטרתו שונה והוא נוגע יותר בעולמו הפנימי של הצלם, זהו צילום אומנותי. למעשה בכל צילום יש מימד אומנותי, אך כשמדברים על צילום אומנותי באופן ספציפי, מדברים על צילום שלא נועד על מנת לשווק רעיון או למכור מוצר, אלא על תמונה שאמורה לעורר רגש או מחשבה אצל הצופה.

התערוכה מוצגת בטרמינל וניתן לצפות בה בכל שעות הפתיחה של הטרמינל (ראשון עד חמישי, 10:00-22:00, שישי 10:00-16:00, שבת 11:00-22:00), עד 22.3.20.

פרטים נוספים בעמוד הטרמינל – לחצו כאן!

תערוכת עולם הרכבות

עולם הרכבות במתחם התחנה הראשונה

עולם הרכבות במתחם התחנה הראשונה ברוכים הבאים לעולם הרכבות במתחם התחנה הראשונה ירושלים. אצלנו הרכבות עובדות כל הזמן!

בליבו של מתחם התחנה הראשונה ירושלים, בתוך קרון שבעבר היה פעיל, נמצאת תערוכת הרכבות הבינלאומית של עולם הרכבות. התערוכה המרהיבה המתאימה לילדים, בני נוער ומבוגרים, מציגה מאות דגמי רכבות הנוסעות על מסלול מרהיב שעובר בדגמי נופים שונים מכל העולם. כך תוכלו למשל לראות רכבות קיטור העוברות בגשרים ומערות או רכבות נוסעים אקספרס הדוהרת סמוך אל בשטח עירוני. על מנת לתת לתערוכה את התמונה המושלמת, תוכלו לצפות גם בדגמי אוטובוסים שונים.

מלבד התערוכה, ניתנת אפשרות לרכוש דגמי רכבות מכל מיני סוגים וכמו כן להשתתף בחוגים וסדנאות בנושא. במקום ניתן גם לקנות דגמי רכבות מכל מיני סוגים וכמו כן להשתתף בחוגים וסדנאות בנושא.

שעות פעילות:
שבת 11:00-17:00, כל שעה עגולה.
 
הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי, מוגבל ל15 אנשים בסיור.
בהרשמה דרך שמעון – 054-763-3225

לינקים להתרשמות: 

תהליך שיפוץ הקרון ובניית התערוכה: https://youtu.be/ltSAF8ynH0U

תערוכת הרכבות: https://youtu.be/5DRy6vxcUG0

נמסטה בתחנה הראשונה

Image may contain: 4 people

"כִּי בֵיתִי בֵּית תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל הָעַמִּים" (ישעיהו, נו). בפרויקט שלנו בחרנו להנכיח את החזון על ירושלים כמרכז תרבותי דתי לכל עמי העולם. זאת באמצעות גרפיטי וציור שש דמויות מתרבויות שונות המכבדות בברכת שלום "נמסטה" את באי ובאות מתחם התחנה. הפרויקט מבקש ליצור חיבור וקרבה בין אנשים, ובקומפוזיציה שלו לעטוף בחום את הנוכחים.

ועדת קישוט – Urban Deco – ועדת-קישוט היא עמותה שמטרתה לטפח את המרחב הציבורי בישראל באמצעים אמנותיים שונים כגון ציור, פיסול, פסיפס, גרפיטי ועוד. העמותה היא קולקטיב של אמנים ואנשי עשייה מתחומים שונים כמו מתכננים עירוניים, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ואוהבי אומנות. בכל פרויקט העמותה שמה לה למטרה ליצור שיתופי פעולה עם התושבים.

התערוכה תלויה על תקרת הרחבה המרכזית וניתן לצפות בה כל עת, 24/7.

IMG-20171219-WA0015.jpg

 

הצטרפות לניוזלטר התחנה