תיאטרון החאן

תאטרון החאן
תיאטרון החאן הירושלמי החל לפעול בסוף שנות ה-60 ומאז הפך לאייקון תרבותי מוביל. בחאן מוצגות הפקות תיאטרון חדשות מדי שנה ומופיעים בו שחקנים מהמובילים בישראל. בשנת 2012 זכה תיאטרון החאן בפרס רוזנבלום היוקרתי על מפעל חיים.

החאן החל את דרכו בעקבות שריפה שפרצה במועדון בכחוס המיתולוגי שם הועלו הפקות תיאטרון של קבוצת יוצרים בשם “המעגל”. הצורך במקום חלופי הוביל למבנה המוזנח ממול תחנת הרכבת שם פעלה נגרייה ושימש בעבר כאכסנייה לצליינים ועולי רגל בדרכם לבית לחם וחברון. ראש העיר טדי קולק נרתם למיזם יחד עם המנהל האומנותי פיליפ דיסקין, הושגה תרומה נאה, ולקראת אמצע בשנות ה-70 התגבש תיאטרון החאן והחל לפעול במבנה המשופץ.

במשך השנים התקיימו בחאן הפקות תיאטרון רבות שנכנסו לפנתיאון של התיאטרון הישראלי. החאן גם גידל דור של שחקנים ישראליים בולטים כמו ספי ריבלין, ששון גבאי, אריה צ’רנר ועוד רבים וטובים.

בר-קפה חאנל’ה
פרויקט חאנל’ה הוקם בפואיה של מתחם תאטרון החאן הירושלמי בעקבות יוזמה אישית ובעידוד הנהלת התאטרון, במטרה לקדם את קהילת האמנים והתרבות בעיר ומתוך הבנה שהדרך למשוך ולהשאיר צעירים בירושלים היא לשלב אותם במעגל העשייה והיצירה הפעיל בעיר.

הפרויקט מבקש להיות זירת מפגש ובמה תומכת לסטודנטים הלומדים בבתי הספר השונים לאמנות בעיר על מנת ליצור חברויות ושיתופי פעולה חדשים בין תחומי האמנות השונים בעיר, מקום שיחבר בין צלמים למעצבים; בין מוסיקאים לבימאים ותסריטאים; בין גרפיקאים לסופרים ומשוררים ומכאן, השמיים הם הגבול. אחת מהמטרות העיקריות של הפרויקט היא לחבר את הסטודנטים לאמנות במרקם החיים והיצירה הקיים בירושלים באופן פעיל כבר במהלך לימודיהם ע”י מתן קרקע חופשית

מרחק מהתחנה
נמצא ממול לתחנה הראשונה
שעות פתיחת קופה
ימים א-ה 09:00-19:00 יום ו וערבי חג 09:00-12:30 מוצ”ש מ-19:00.