תערוכות בתחנה

תהלים על הקיר
מדרשי גרפיטי לספר תהלים
תערוכה בתחנה הראשונה מאת ג’ודי טל קופלמן.

תהלים הוא הספר המוכר והאהוב ביותר בתנ”ך. קוראים ושרים אותו בכל השפות ברחבי העולם, דתיים וחילונים כאחד .
סדרה זו של יצירות גרפיטי מחייה מחדש את המזמורים היפים והנודעים ביותר של תהלים,
בשפה עכשווית וברורה, המדברת אל כל אדם בכל גיל.

תהלים על הקיר מיסודו של מיזם 929 תנך ביחד הושק ב .2017 – 60 ציורי קיר צוירו ברחבי ישראל במרחב הציבורי, בסדרת מדרשי תמונה צבעוניים, מרהיבים ולעתים פרובוקטיביים. הציורים נתקבלו בחם רב בציבור הישראלי, כמו גם על ידי תיירים וצליינים ברחבי העולם.

תערוכת ‘תהלים על הקיר’ מוצגת במתחם התחנה הראשונה בירושלים – ועכשיו בטיילת המסילה.
המזמורים העתיקים ששורר דוד המלך מקבלים עתה פרשנות עכשווית – בשפת הגרפיטי; בעברית, אנגלית וערבית. זוהי אמנות רחוב במיטבה – תענוג לעיניים, חומר למחשבה, ליטוף ללב ולנשמה. תהלים על הקיר מקשטת את המרחב הציבורי של ירושלים – היכן שנכתבו המזמורים האלמותיים האלה לפני אלפי שנים, וכוחם כאז גם היום.

התערוכה זמינה לצפייה 24/7 ללא עלות!

מידע נוסף באתר של ג’ודי – לחצו כאן.

תערוכת “מרחב-ריחוק”
תערוכה בשיתוף פעולה עם “מוסררה”.

2 מטרים בין אדם לאדם – מה מתרחש במרחב הריחוק החברתי שהוגדר בימי מגיפת הקורונה?

תערוכת ״מרחב-ריחוק״ נוצרה בשיא הגל הראשון של מגפת הקורונה, אביב 2020. סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית במוסררה – ביה”ס לאמנות וחברה ע”ש נגר, יצרו כרזות מאויירות ברוח התקופה – החיים תחת מגבלות, ההסתגרות, הריחוק החברתי לצד רגעים של אנושיות ואופטימיות. הפורמט הייחודי של הכרזות מגדיר הלכה למעשה את מרחב הריחוק החברתי – 2 מטרים בין אדם לאדם.

התערוכה הושקה בתאריך 7.8.20 ותישאר תלויה בסמוך לוניליה בתחנה הראשונה לתקופה בלתי מוגבלת, וניתן לצפות בה ללא עלות.

ראש המחלקה לתקשורת חזותית | גיא גולדשטיין

הנחייה והפקת תערוכה | רינת גלבוע

משתתפים | הדר מרדכי, חגית פרנקל, הילי דוד, מלק מטר, מירב רוזנברג, ניר קליינמן, שיר סמואל-טרגר, ורד צין-קליינמן, יובל זיקוט

דימוי: הילי דוד.

תערוכת עולם הרכבות

עולם הרכבות במתחם התחנה הראשונה ברוכים הבאים לעולם הרכבות במתחם התחנה הראשונה ירושלים. אצלנו הרכבות עובדות כל הזמן!

בליבו של מתחם התחנה הראשונה ירושלים, בתוך קרון שבעבר היה פעיל, נמצאת תערוכת הרכבות הבינלאומית של עולם הרכבות. התערוכה המרהיבה המתאימה לילדים, בני נוער ומבוגרים, מציגה מאות דגמי רכבות הנוסעות על מסלול מרהיב שעובר בדגמי נופים שונים מכל העולם. כך תוכלו למשל לראות רכבות קיטור העוברות בגשרים ומערות או רכבות נוסעים אקספרס הדוהרת סמוך אל בשטח עירוני. על מנת לתת לתערוכה את התמונה המושלמת, תוכלו לצפות גם בדגמי אוטובוסים שונים.

מלבד התערוכה, ניתנת אפשרות לרכוש דגמי רכבות מכל מיני סוגים וכמו כן להשתתף בחוגים וסדנאות בנושא. במקום ניתן גם לקנות דגמי רכבות מכל מיני סוגים וכמו כן להשתתף בחוגים וסדנאות בנושא.

במהלך הקורונה, התערוכה סגורה ותישאר כך עד להודעה חדשה.

שעות פעילות:
ימים א-ה 15:00-20:00.
ימים ו’-ש’ 11:00-17:00.

לשאלות נוספות, תיאום קבוצות ופרטים, נא לפנות ליוצר התערוכה, שמעון: 054-7633225

תהליך שיפוץ הקרון ובניית התערוכה: https://youtu.be/ltSAF8ynH0U

תערוכת הרכבות:
https://youtu.be/5DRy6vxcUG0

נמסטה בתחנה הראשונה

“כִּי בֵיתִי בֵּית תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל הָעַמִּים” (ישעיהו, נו). בפרויקט שלנו בחרנו להנכיח את החזון על ירושלים כמרכז תרבותי דתי לכל עמי העולם. זאת באמצעות גרפיטי וציור שש דמויות מתרבויות שונות המכבדות בברכת שלום “נמסטה” את באי ובאות מתחם התחנה. הפרויקט מבקש ליצור חיבור וקרבה בין אנשים, ובקומפוזיציה שלו לעטוף בחום את הנוכחים.

Urban Deco – ועדת-קישוט היא עמותה שמטרתה לטפח את המרחב הציבורי בישראל באמצעים אמנותיים שונים כגון ציור, פיסול, פסיפס, גרפיטי ועוד. העמותה היא קולקטיב של אמנים ואנשי עשייה מתחומים שונים כמו מתכננים עירוניים, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ואוהבי אומנות. בכל פרויקט העמותה שמה לה למטרה ליצור שיתופי פעולה עם התושבים.

התערוכה תלויה על תקרת הרחבה המרכזית וניתן לצפות בה כל עת, 24/7.