תערוכות בתחנה

תערוכת עולם הרכבות

עולם הרכבות במתחם התחנה הראשונה ברוכים הבאים לעולם הרכבות בתחנה הראשונה ירושלים. אצלנו הרכבות עובדות כל הזמן!

בליבה של התחנה, בתוך קרון שבעבר היה פעיל, נמצאת תערוכת הרכבות הבינלאומית – עולם הרכבות. התערוכה המרהיבה המתאימה לילדים, בני נוער ומבוגרים, מציגה מאות דגמי רכבות הנוסעות על מסלול מרהיב שעובר בדגמי נופים שונים מכל העולם. כך תוכלו למשל לראות רכבות קיטור העוברות בגשרים ומערות או רכבות נוסעים אקספרס הדוהרת סמוך אל בשטח עירוני. על מנת לתת לתערוכה את התמונה המושלמת, תוכלו לצפות גם בדגמי אוטובוסים שונים.

מלבד התערוכה, במקום ניתן גם לקנות דגמי רכבות מכל מיני סוגים.

התערוכה חזרה לפעילות! שעות הפעילות וכל המידע המעודכן בלחיצה כאן.

נמסטה בתחנה הראשונה
“כִּי בֵיתִי בֵּית תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל הָעַמִּים” (ישעיהו, נו).

בפרויקט שלנו בחרנו להנכיח את החזון על ירושלים כמרכז תרבותי דתי לכל עמי העולם. זאת באמצעות גרפיטי וציור שש דמויות מתרבויות שונות המכבדות בברכת שלום “נמסטה” את באי ובאות מתחם התחנה. הפרויקט מבקש ליצור חיבור וקרבה בין אנשים, ובקומפוזיציה שלו לעטוף בחום את הנוכחים.

Urban Deco – ועדת-קישוט היא עמותה שמטרתה לטפח את המרחב הציבורי בישראל באמצעים אמנותיים שונים כגון ציור, פיסול, פסיפס, גרפיטי ועוד. העמותה היא קולקטיב של אמנים ואנשי עשייה מתחומים שונים כמו מתכננים עירוניים, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ואוהבי אומנות. בכל פרויקט העמותה שמה לה למטרה ליצור שיתופי פעולה עם התושבים.

התערוכה תלויה על תקרת הרחבה המרכזית וניתן לצפות בה כל עת, 24/7.

מצמוץ או קריצה?
תערוכת צילום של רחלי קוזנצוב, צלמת רחוב, ירושלים.

מצמוץ או קריצה - תערוכת צילום | התחנה הראשונה ירושלים

“העין העצומה של הנזיר בתמונה מזכירה לי את דבריו של האנתרופולוג גירץ שתהה מתי המצמוץ הוא מקרי ומתי הוא טעון במשמעות והופך לקריצה. הנזיר שהשמש מסנוורת אותו לא קורץ לי, וגם אני שעוצמת עין אחת כדי להתמקד בעינית המצלמה לא קורצת לנזיר בחזרה, ובכל זאת, שנינו עומדים זה מול זה, הוא עם בגדי הנזיר שלו, ואני עם ה-Nikon D300 שלי ושנינו עוצמים עין אחת.

מדי יום רחובות ירושלים מספרים לי סיפור, על תרבות, היסטוריה, שייכות, מורכבות ושינוי. ירושלים יפה כל כך בעיני, הפנים שאני רואה מעניינות אותי, הפעולות השגרתיות שהאנשים מכוונים זה כלפי זה מסקרנות אותי. לפעמים אני מרגישה שאני מצלמת כדי לספר על השוני והזרות שאני מרגישה. פעמים אחרות אני מקווה שכשאני מצלמת את רחובות ירושלים אני הופכת לחלק ממנה, כי גם לי יש תפקיד בסיפור הזה: אני הצלמת”.

התערוכה זמינה לצפייה 24/7 ללא עלות מאחורי הרחבה המרכזית, על טיילת פארק המסילה.

עקבו אחרי הצלמת בפייסבוק.