הארנה

היכל הפיס (הארנה) הוא האולם שבו משחקת הפועל ירושלים החל מעונת 2014/2015.

ההיכל הוא אחד האולמות המתקדמים בארץ ובעולם. הקמתו, שהחלה בספטמבר 2009 הושלמה לא מכבר.

ההיכל משתרע על פני שטח של כ-40 אלף מ”ר, ומכיל 11,600 מקומות ישיבה (פי 4.5 ממלחה, ובדומה להיכל נוקיה). המבנה כולל מתקני קבוצות, חדר כושר, אזור עיתונות, מזנונים ושטחי מסחר. החלל התחתון של ההיכל, ששטחו כ-6,000 מ”ר, יוכשר בעתיד להצבת מתקני ספורט משלימים, לרבות מרכז החלקה על הקרח חצי-אולימפי, חדרי חוגים ומרכז לרפואת ספורט. חניון תת-קרקעי בן 1,700 מקומות חנייה הניצב בין ההיכל לבין אצטדיון טדי ישמש את קהל הצופים, ומעליו ייפתח כפר אירוח לספורטאים הכולל מלון, משרדים ומרכז מסחרי.

הארנה עומדת בכל הסטנדרטים הדרושים לאירוח משחקים בינלאומיים, לרבות במסגרת היורוליג ומוקדמות היורובאסקט. מלבד אירוח משחקיה של הפועל ירושלים ואירועי ספורט נוספים, ההיכל יתפקד גם כמרכז תרבות ובידור וכמרכז כנסים. כפי שהדגיש בעבר ראש העיר ניר ברקת, “חשיבותו של היכל הפיס בירושלים היא חשיבות אסטרטגית מאחר והיום אין בירושלים מקום ראוי שאפשר לכנס בו למעלה מ-3,500 אנשים, שאפשר לעשות בו אירוע תרבותי, כולל אחרי השעה 23:00 בלילה”.

פרויקט הארנה ממומן על ידי מפעל הפיס, המועצה להסדר ההימורים בספורט ועיריית ירושלים. עלות הפרויקט נאמדת בכ-240 מיליון שקלים.