פסטיבל קוריאה וקיי-פופ בירושלים

פסטיבל קוריאה וקיי-פופ בירושלים

תאריך

06 דצמ 2021

שעה

10:30 - 19:30

פסטיבל קוריאה וקיי-פופ מגיע לתחנה הראשונה בירושלים, במסגרת “Eight Days Festival” – פסטיבל חנוכה בתחנה!

לא סתם משחקי הדיונון תפסו כזו תאוצה בעולם, לתרבות הקוריאנית יש הרבה מה להציע, אם זה מהקולניריה המושבחת, מוזיקתה KPOP שהשתלטה על העולם, אומנות הלחימה הקוריאנית טייקוואנדו (Taekwondo) ולא נשכח שקוריאה היא מאסטרית באומנות בניית המסיכות ותיאטרון המסיכות, פן חשוב במסורת הקוריאנית.

כדי להיחשף לכל התרבות המדהימה הזאת מבלי לעבור בנתב”ג, הבאנו לכם את פסטיבל קוריאה וקיי-פופ לתחנה. במהלך היום, תיכנסו לעולם מטריף, מקפיץ ומסעיר בו תהנו בין היתר מחווית אוכל מעולם אחר, משחק חברתי בהשראת ‘משחקי הדיונון’, מופעי קייפופ מקפיצים – וזה רק על קצה המזלג.

יום שני, 6.12.21, 10:30 עד 19:30 – הכניסה חופשית!

אז מה צפוי לנו במהלך האירוע?

לאורך כל היום – החל מ10:30 עד 19:30 – מגוון דוכנים מגניבים, ביניהם: אוכל וקינוחים קוריאנים, בגדים בעיצוב וצבעים מיוחדים, ציורי פנים, קוסמטיקה ושפע של מוצרי קיי פופ.

• הופעות שירה (12:00) – הזמרת סנדי והצמד שחף ועדן דרור עם שירים שישלבו בין המודרני להיסטרי.

• ראנדום דאנס #1 (12:30) – מופע שהוא רצף של שירים, כאשר לכל שיר יש ריקוד – יהיו גם ראנדומים שנותנים הפסקות בין ריקוד לריקוד ויש ספירה של חמש שניות לפני שמתחילים, את התנועות רוקדים לפי קליפים בסגנון קייפופ.

• הופעת נגינה (14:00) – הופעה בלבוש מסורתי על הגיאגום – כלי נגינה קוריאני מסורתי, המופע יכלול הקדמה והסבר על הכלי, פתיחה מוסיקלית לחימום הכלי והשיר הידוע ארירנג. המופע בביצועה של נָאוֶה כליל החורש, מומחית למוסיקולוגיה קוריאנית. בעלת אהבה גדולה לקוריאה שהפכה מתחביב למקצוע. גרה בסיאול שם למדה מוסיקה קוריאנית מסורתית באוניברסיטת סיאול ובאוניברסיטה לאמנויות של קוריאה. כיום, היא עוסקת ביצירת שיתופי פעולה בין ישראל ודרום קוריאה בתחומי המוסיקה והתרבות. מורת דרך, עובדת עם מרכז תרבות קוריאה, ומתרגמת משלוש שפות עברית, אנגלית וקוריאנית.

• הופעות של תלמידות אופאו (14:15) – הצגת תכלית של ריקוד קייפופ -מבוצע ע”י נבחרת התלמידות של אקדמיית ‘אופאו’ המתמחה בלימוד ריקוד בסגנון זה. הופעת ריקודים בסגנון דרום קוראני  מסורתי וגם מודרני.

• משחקי חברה נושאי פרסים (15:15) – משחקי חברה מוכרים בהשראת הדרמה  ‘משחקי הדיונון’ שכבשה את העולם. בין המשחקים >> שניים שלוש דג מלוח, זהירות העוגיה עוברת, זיהוי ביגוד של להקת קייפופ, זיהוי לוגו חברה ועוד. הזוכים יזכו באלבומים מעולם הקייפופ.

• ראנדום דאנס #2 (17:30)

במקביל בטרמינל של התחנה

הרצאה על השפה הקוריאנית מאת נועה אברהמי (15:30) – מאחורי הקלעים של השפה הקוריאנית -שיעור מבוא למתחילים – מקורות השפה, הקרבה לשפות באזור, האלפבית הקוריאני, “האנגול” ועוד…
נועה אברהמי, מתמחה בקוריאה מזה 16 שנים, מתוכן התגוררה בקוריאה שנים ארוכות. מייסדת ISKONET, המתמקדת בפיתוח וחיזוק הקשרים התרבותיים והעסקיים של ישראל עם קוריאה. בוגרת לימודי תואר שני בלימודי קוריאה מאוניברסיטת יונסאי בסיאול, ותואר ראשון בלימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית. מחברת הספרים: קוריאנית למתחילים, וקוריאה- בין מסורת לחדשנות.

• הרצאה על התעשייה הקוריאנית מאת פרופסור אירה אליאן (16:30) – ״הגל הקוריאני״ – הנס התרבותי של קוריאה הדרומית – הצלחתה המסחררת של תעשיית הקולנוע והמוזיקה הדרום קוריאנית, כיצד תעשיות תרבות אלו הצליחו לחדור ולשבור את השוק? מה אנחנו בישראל יכולים ללמוד מזה?
פרופ’ אליאן היא ראשת מדור קוריאה בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית. היא חוקרת את הדימוי של קוריאה בעולם העסקים, חדשנות וגניבה טכנולוגית, תעשיות תרבות יצירתיות, לימודי פאנדום ועוד.

סדנת חינוך מאת פרופסור רון רביד (17:00) – חינוך מעולם אחר – על מערכת החינוך הייחודית של דרום קוריאה ועל המודל המוצלח שפיתחה, סקירה מקיפה על החינוך במדינה מגן עד אוניברסיטה, שיתוף חוויות כסטודנט וכהורה ההרצאה כוללת התנסות בלימוד.
רון רביד גר בסיאול למעלה מעשור והשלים תואר מהנדס באוניברסיטה קוריאנית ידועה.

דוכנים שיופעלו לאורך היום:

דוכנים עם מגוון מוצרי קייפופ  כגון: חולצות כובעים, מחברות, תיקים, פוסטרים ועוד…

דוכן אוכל קוריאני מסורתי – המטבח הקוריאני מבוסס ברובו על אורז, ירקות ובשר. ארוחה קוריאנית טיפוסית יכולה לכלול בין שתיים לשלוש מנות. קימצ’י מוגש כמעט בכל ארוחה. מרכיבים נפוצים נוספים במטבח הקוריאני כוללים שמן שומשום, דו-ג’אנג (ממרח שעועית מותסס), רוטב סויה, מלח, שום, ג’ינג’ר, גוצ’וקארו (פתיתי פלפל), גוצ’וג’אנג (ממרח צ’ילי אדום מותסס) וכרוב נאפה.
בתפריט: צ’אפצ’ה, קקטוגי, ראמן, טוקבוקי, סושי, חטיפי אצות ומרק טופו.

דוכן קליגרפיה – כתיבה אמנותית בסגנון ייחודי – הדגמת כתיבה על נייר אורז בשיטה קוריאנית עתיקה והצגת עבודות נייר קוריאניות מסורתיות.

דוכן אופנה ותמונה – דוכן לבישת בגדים מסורתיים + אפשרות להצטלם לבושים במיטב הביגוד המסורתי.

האירוע בשיתוף בית ספר לריקוד -“אופאו“.

נתראה!